Administration

  

 Pontus Lidberg

Artistic Director

 

 

Trine Rindsig Laursen

Forretningsfører / COO

Mobil2462 7322
trine@danskdanseteater.dk

    
   
    
PR Julie Schlytter foto Henrik Stenberg

Julie Schlytter

Press & Marketing Manager

Phone: + 45 22 61 71 24

Mobile: +45 42 17 01 97

julie@danskdanseteater.dk 

 


Carla Gianetti

Fundraiser

Mobile: + 45 20 18 80 18

carla@danskdanseteater.dk

 

    
 

Raphael Frisenvænge Solholm

Light Designer & Tecnical Director

Phone:  +45 27 85 29 90

Mobil: + 45 26 84 42 68

Raphael@danskdanseteater.dk

Leder af den nationale turné foto Henrik Stenberg

Jason Nelson

Tour Director & Stage Manager

Mobile: +45 28 96 23 13

jason@danskdanseteater.dk 

    
Prøveleder Patricia Seron Pawlik foto Henrik Stenberg

Patricia Seron Pawlik

Rehearsal Director

Phone: + 45 22 61 71 26

Mobile: + 45 28 49 24 20

patricia@danskdanseteater.dk

Prøveleder Hilary Briggs foto Henrik Stenberg

Hilary Briggs

Rehearsal Director 

Phone: + 45 40 84 55 74

hilary@danskdanseteater.dk 

    

 

Grazia Schiavone

Project Manager

Phone: + 45 35 39 87 87

Mobile: +45 22 64 71 25 

grazia@danskdanseteater.dk