Administration

Pontus Lidberg

Kunstnerisk leder

    

 

Trine Rindsig Laursen

Forretningsfører / COO
På barsel indtil 1.4.21 
Mobil2462 7322
trine@danskdanseteater.dk

  

 

 

    


Anne Sophie Gertz

Forretningsfører / COO
Barselsvikar indtil 1.4.21 
Mobil20 60 29 24

 

 PR Julie Schlytter foto Henrik Stenberg

Julie Schlytter

Presse- og Marketingansvarlig
Tlf: + 45 42 17 01 97
julie@danskdanseteater.dk

 

 

    

 

Raphael Frisenvænge Solholm

Lysdesigner & Teknisk Chef
Tlf.:  +45 27 85 29 90
Mobil: + 45 26 84 42 68
Raphael@danskdanseteater.dk 

Leder af den nationale turné foto Henrik Stenberg

Jason Nelson

Turné- & Forestillingsleder
Mobil: +45 28 96 23 13
jason@danskdanseteater.dk

    
Prøveleder Hilary Briggs foto Henrik Stenberg

Hilary Briggs

Prøveleder
Tlf: + 45 40 84 55 74 

Prøveleder Patricia Seron Pawlik foto Henrik Stenberg

Patricia Seron Pawlik

Prøveleder

Tlf.:  +45 22 61 71 26
Mobil: + 45 28 49 24 20
patricia@danskdanseteater.dk

    

 

Grazia Schiavone

Projektleder
Tlf.: + 45 35 39 87 87
Mobil: + 45 22 61 71 25
grazia@danskdanseteater.dk

 

 

 

Carla Gianetti 

Fundraiser
Tlf: + 45 22 61 71 24
Mobil: +45 20 18 80 18
carla@danskdanseteater.dk