Administration

Pontus Lidberg

Kunstnerisk leder

    

  

Trine Rindsig Laursen
Forretningsfører / COO

Mobil2462 7322
trine@danskdanseteater.dk

  

 

 

    
PR Julie Schlytter foto Henrik Stenberg

Julie Schlytter

Presse- og Marketingansvarlig

Tlf: + 45 42 17 01 97

julie@danskdanseteater.dk

 

 

Carla Gianetti 

Fundraiser

Tlf: + 45 22 61 71 24

Mobil: +45 20 18 80 18

carla@danskdanseteater.dk

    

 

Raphael Frisenvænge Solholm

Lysdesigner & Teknisk Chef

Tlf.:  +45 27 85 29 90

Mobil: + 45 26 84 42 68

Raphael@danskdanseteater.dk 

Leder af den nationale turné foto Henrik Stenberg

Jason Nelson

Turné- & Forestillingsleder

Mobil: +45 28 96 23 13

jason@danskdanseteater.dk

    
Prøveleder Hilary Briggs foto Henrik Stenberg

Hilary Briggs

Prøveleder 

Tlf: + 45 40 84 55 74

 

Prøveleder Patricia Seron Pawlik foto Henrik Stenberg

Patricia Seron Pawlik

Prøveleder

Tlf.:  +45 22 61 71 26

Mobil: + 45 28 49 24 20

patricia@danskdanseteater.dk

    

 

Grazia Schiavone

Projektleder

Tlf.: + 45 35 39 87 87

Mobil: + 45 22 61 71 25

grazia@danskdanseteater.dk